Financial Fraud Forum 23/9 – 20 procent medlemsrabatt

Svenska Kreditföreningen är stolt samarbetspartner till Financial Fraud Forum 2020. Årets antibedrägeri-konferens för dig som arbetar inom bank och finans!

Du får veta hur bedragarna tänker, agerar och vilka kryphål som gör deras verksamhet möjlig. Och framför allt – hur vi genom samverkan och metodiskt arbete kan minska deras möjligheter att begå brott.

Konferensen är 23 september. Live från IVA i Stockholm- tredje året i rad. Du har möjlighet att delta på distans via livestreaming, Här kan du läsa mer om programmet och boka din biljett: https://www.credma.se/konferenser/Financial-Fraud-Forum

Om du uppger att du är medlem i Kreditföreningen får du 20 procent rabatt på konferensavgiften. Dessutom lottar vi ut fem biljetter till konferensen bland alla våra medlemmar! Dragning sker den 8 september och vinnarna meddelas direkt!

Väl mött önskar
Styrelsen

Bli medlem i Kreditföreningen

  • Nätverka
  • Inhämta kunskap
  • Utbyt erfarenheter
  • Påverka
Bli medlem

Våra sponsorer